Kolik psů s sebou můžete vzít?

To záleží na velikosti, skladnosti a hmotnosti :) Nicméně je potřeba dodržet několik pravidel.

1) Zákon o provozu na pozemních komunikacích stanovuje, že při přepravě zvířat nesmí být ohrožena jak bezpečnost řidiče, přepravovaných osob a zvířat, tak bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. To je zajištěno ubytováním psů v apartmánu po dobu jízdy.

2) Další nařízení EU ovšem omezují maximální počet přepravovaných zvířat na 5 ks, s výjimkou toho, kdy je přepravujete na výstavy nebo soutěže (podrobněji zde: https://www.svscr.cz/cestovani-se-zviraty-v-zajmovem-chovu/).

3) Je nutné zachovat pro zvířata komfort, zvláště na dlouhých cestách. Pokud využijete celý prostor garáže, mělo by se k nám pohodlně vejít 5 - 8 psů (podle velikosti a skladnosti).

4) Obytné automobily obecně bojují s hmotností. Vybírali jsme takový, který bude mít při zachování našich požadavků co nejvyšší doložnost, ale je potřeba si uvědomit, že pět dvacetikilových psů vám z limitu ubere metrák. Zvěsti zejména z německých dálnic o převažování obytných automobilů se bohužel potvrzují. Pokud tedy plánujete vzít s sebou více větších psů, bude možná potřeba se omezit v ostatním vybavení.

Tomáš KráčmarComment